איך למכור את הנכס שלך
ללא סיכונים והוצאות מיותרות?

מכירת דירה אמורה להכניס לך כסף, אך התנהלות לא נכונה עלולה להוביל ל"תאונות" מצערות כמו לקיחת סיכונים שלא לצורך, תשלומים מיותרים ואף הסתבכויות משפטיות שהיה ניתן למנוע מראש. איך נחסוך לך את כל אלו, באמצעות פתרונות שהניבו תוצאות מוכחות במאות עסקאות נדל"ן?

בבואך למכור את הנכס, חשוב לך לעשות כל מאמץ כדי לקבל עליו את התמורה הגבוהה ביותר. ומה בנוגע להוצאות הנלוות למכירת הדירה – הוצאות שמגיעות לעיתים למאות אלפי שקלים, ועלולות לכרסם בתמורה שצפויה להתקבל? האם שקלת את כלל הסיכונים בעסקה ונתת להם מענה בהסכם המכר?

בעלי נכסים שאינם מודעים למורכבויות והדקויות של עסקת המכירה עלולים שלא ביודעין לשלם וביוקר. עם ניסיון עשיר בליווי מאות עסקאות נדל"ן, אנחנו לא ניתן לך ליפול בפח.

איך נחסוך לך כסף בתהליך מכירת הדירה?

תשלום מיסים והיטלים: אפשרות לחסוך עד מאות אלפי שקלים

בעת מכירת הדירה עשויים לחול עליך חיוב במס שבח, היטלים כגון היטל השבחה וחבות בתשלומים אחרים, בסכומים המגיעים לעיתים למאות אלפי שקלים ויותר. חוסר הבנה בתחום מיסוי המקרקעין עלול להוביל להפתעה מאוד לא נעימה לאחר מכירת הדירה, בדמות תשלומים כבדים שלא ידעת על קיומם לפני החתימה על הסכם המכר. לעיתים תשלומים אלו גבוהים בהרבה ממה שיכולת לשלם בעזרת הערכות מוקדמת.

חשוב לדעת: לא כל עו"ד מקרקעין הוא מומחה לענייני מיסוי מקרקעין. המומחיות של משרדנו בתחום מיסוי המקרקעין מובילה לביצוע בדיקה מוקדמת ומדוקדקת, בהתאמה לנסיבות המקרה שלך ולשינויים התכופים בהוראות החוק. והתוצאה? צמצום חבויות המס ומקסום של ניצול פטורים ממס בחוק, ולעיתים אף קבלת פטור מלא. כך למשל, במסגרת תכנון מס מראש, סייענו לאחד מלקוחותינו לקבל פטור מלא ממס שבח בגובה חצי מיליון ₪. לקוח אחר חסך באמצעותנו 50% מגובה היטל ההשבחה שהוא נדרש לשלם במכירת הדירה, ועמד על סכום של כ- 700,000 ₪.

מזעור הסיכוי לאיחורים בתשלומי התמורה

כחלק מההכנה למכירת הדירה, נבצע בדיקות מקדמיות ונשקול גם את התאמת העסקה ליכולותיו הפיננסיות של הקונה. זאת כדי לצמצם למינימום את האפשרות שהקונה לא יעמוד בתנאי התשלום הקבועים בהסכם, ויכניס אותך למצוקה תזרימית (שיכולה לשחק תפקיד מכריע בעת קניית נכס אחר). מצוקה מסוג זה יכולה להוביל לנטילת הלוואות יקרות, להוצאות בלתי מתוכננות ולעיתים אפילו לגרום לך להפר התחייבות מקבילה שלא באשמתך.

הדרך הכדאית והבטוחה למכור דירה

השילוב של ניסיון מוכח בעסקאות נדל"ן ביחד עם מומחיות בתחום המיסוי והמשא ומתן, מוביל לעסקה הכדאית והבטוחה יותר עבורך. כך זה עובד:

  • ביצוע בדיקות מקדמיות – איתור בעיות משפטיות ואחרות טרם כניסה למשא ומתן.
  • תכנון מס – מיצוי פטורים, הקלות והטבות המגיעים לך על פי חוק בעזרת מומחיות במיסוי מקרקעין.
  • התאמה אישית של סעיפי ההסכם לצרכים והנסיבות הייחודיים לך. "תפירה אישית" של הסכם המכר למידותיך שלך.
  • ניהול משא ומתן מול עורך הדין של הקונה – מזעור סיכונים בהסכם המכר כדי שהעסקה שלך תיסגר בהצלחה.
  • סגירת פרצות אפשריות – התייחסות מפורטת למקרים ותגובות רלוונטיים בהסכם המכר, לצורך מזעור הסיכוי לצרות עתידיות.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן