הנאה הדירה בעיניך?
הנה הדרך הבטוחה והמשתלמת לרכוש אותה

קונה דירה למגורים או להשקעה? כך נדאג לאינטרסים שלך, ונחסוך לך טעויות יקרות.

רכישת דירה היא אחת העסקאות החשובות והגדולות בחיים, את זה כולנו יודעים. באותה נשימה, מדובר באחת העסקאות המורכבות ביותר: הסכם הרכישה מכיל אינספור סעיפים, ודי בחוסר תשומת לב לתנאי אחד שחבוי בהם, כדי להוביל להסתבכויות והפסדים כואבים. מהם אותם "בורות" – ואיך אפשר להימנע מהם?

קניית דירה: מה כבר יכול להשתבש?

ישנן טעויות שעלולות לעלות ביוקר, ולגרום לנזקים בשווי מאות אלפי שקלים: מחריגות בנייה ואי-גילוי פרטים שהמוכר לא חשף בפניך – ועד בעיות משפטיות ברישום הנכס, עיקולים ומגבלות משפטיות שלא נלקחות בחשבון.

בעיות ברישום הנכס

למשרדנו הגיעה לקוחה שרצתה לרכוש נכס בשכונת יד אליהו. במסגרת הבדיקות המקדמיות בחנו את נסח הטאבו של הדירה, ולמראית עין הכול היה כשורה. לאחר שנכנסנו לעובי הקורה, גילינו שנסח הטאבו שייך לדירה המצויה בכלל מעבר לכביש. התברר שלמרות שהדירה שרצתה הלקוחה לרכוש עברה 3 ידיים במהלך תקופה של כחמש שנים – הזכויות שהועברו היו שייכות בכלל לדירה אחרת. המשמעות: למוכר אין זכות קניינית עליה – ולכן ההמלצה שלנו לקונה הייתה לוותר על העסקה. אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם לא היינו מגלים את הבעיה בזמן…

מידע מוסתר

במקרה אחר, גילינו במסגרת הבדיקה המקדמית פרט שמוכרת דירה ברמת השרון לא חשפה: חוב שצברה בגובה 200,000 ₪ בגין הוספת מעלית לבניין. גם במקרה זה, גילוי פרטים מהותיים לפני חתימת ההסכם מנע מהקונה הסתבכויות מיותרות עם מוכר שהתברר שאינו אמין. למרבה השמחה, כמה שבועות לאחר מכן ניהלנו עבור הקונה משא ומתן לרכישת דירה אחרת שהסתיים בהצלחה ולשביעות רצון הלקוח.

תשלום מיותר של מיסים

לצורך חיסכון מרבי בתשלומי המס יש לבדוק את כדאיות השימוש בפטורים השונים המוקנים לך על פי חוק ולהכיר על בורים את סעיפי המיסוי השונים. בשל מורכבות סעיפי החוקים השונים. חוסר מקצועיות או חוסר הכרות עם הסעיפים השונים, עלולים לגרום לכך שתשלם הרבה יותר מס משצריך.

חשוב לדעת: בחירת עו"ד לעסקה לפי גובה שכר הטרחה, בלי לקחת בחשבון את הניסיון והמקצועיות שלו, עלולה לעלות ביוקר!

סעיפים הרסניים

ישנם סעיפים שבהיעדר תשומת לב, עלולים להוביל לתוצאות הרסניות ולהשפיע הן מבחינה כלכלית והן ביצירת מתח נפשי מיותר. אנחנו מודעים למשמעויות, למורכבות הרבה ולרגישות הנדרשת כדי לייצר עסקה מוצלחת עבורך. לכן ננהל משא ומתן אינטנסיבי על כל סעיפי החוזה הקריטיים בעסקה שלך, כדי להגן עליך מפני סכנות מסוג זה.

החדשות הטובות: את הטעויות האלה וסכנות נוספות – אפשר וצריך למנוע מראש!

הדרך הבטוחה והמשתלמת לקניית דירה

עם ניסיון בהובלת מאות עסקאות נדל"ן מוצלחות, אנחנו במשרד עורכי הדין ארז משעל נסייע גם לך לחתום על העסקה הכדאית ביותר, ונחסוך לך טעויות יקרות: אנו כאן עבורך מקניית דירה יד 2 או דירה מקבלן – ועד רכישת קרקע או נכס מסחרי להשקעה.

איך נעשה את זה?

  • ביצוע בדיקות מקדמיות לפני חתימת הסכם – בדיקת זכויות, עיקולים ושעבודים, מידע תכנוני וכל מידע נדרש שצריך לקחת בחשבון לפני שחותמים.
  • תכנון מס – שקלול פטורים, הקלות ותכנון מוקדם לצורך חיסכון מרבי בתשלומי מס.
  • ניהול מו"מ מול המוכר – בין אם מדובר בקניית יד שנייה מאדם פרטי או רכישת דירה מקבלן. המומחיות שלנו בניהול מו"מ, מובילה לשיפור משמעותי בתנאי החוזה.
  • "תפירת" הסכם מכר בהתאמה מלאה לצרכים שלך – לרבות התאמת מועדי תשלום, מועד קבלת החזקה, שילוב מנגנוני הגנה בהסכם ועוד.
  • סגירת פרצות אפשריות – באמצעות הוספת סעיפים בהסכם המתייחסים למקרים ותגובות רלוונטיים עבורך.
  • ליווי עד להשלמת העסקה – לרבות רישום הערת אזהרה, דיווח לרשויות המס, טיפול בנושא רישום הזכויות במנהל, בטאבו ובחברה המשכנת, ליווי בתהליך המשכנתא ועוד.

כל זאת באמצעות ליווי אישי של עו"ד ארז משעל: ליווי המוביל לעסקה הכדאית ביותר עבורך באמצעות ניסיון מוכח בליווי מאות עסקות נדל"ן, מומחיות בדיני המיסוי ומיומנות בניהול מו"מ.